Down Sendromunu adeta yok saymış bu güzel insanların yeteneklerine bir göz atalım.

Hepsi birbirinden yetenekli ve birbirinden azimli insanlar. Böyle başarıları görmek gerçekten mükkemmel bir duygu.

1-Katie Higgins (Zumba Öğretmeni)

 1-Katie Higgins (Zumba Öğretmeni)
O bir zumba öğretmeni. Katie’nin kardeşi kanserden ölünce annesi ile depresyon tedavisi için zumba derslerine katıldı. Kendini oldukça geliştiren Katie, ona ayrılan özel bir oda’da ilk derslerini vermeye başladı. Gelin videoya bakalım.
 

2- Zhou Zhou (Orkestra Şefi)

 2- Zhou Zhou (Orkestra Şefi)
Zhou Zhou’nun olağanüstü bir yeteneği var. O bir orkestra şefi. Çocukken babası ile provalara giden Zhou orada dinlediği müziklere eli ile eşlik etti. Ve bi gün belgeselci bu el hareketlerini fark edip asistanına söyledi o da şaşkınlık ile Zhou’ya söyledi. Gerisi ne mi oldu ? Videoya göz atın.

3- Ayelén Barreiro (Dansçı)

3- Ayelén Barreiro (Dansçı)
Ayelen Barreiro down sendromlu bir Arjantinli kadın Aynı zamanda kendisi gibi down sendrumlu bir genç ile nişanlı. Bir Arjantin dans yarışmasının yıldızı seçildi.

4- Noelia Garella (Anaokulu Öğretmeni)

4- Noelia Garella (Anaokulu Öğretmeni)
Noelia Garella Arjantin’de Down sendromlu ilk anaokulu öğretmeni. 2007 yılında okul öncesi eğitiminden mezun oldu ve şimdi Cordoba kentindeki bir bakım merkezinde çalışıyor.

5- Tim Harris (Restoran Sahibi)

5- Tim Harris (Restoran Sahibi)
Tim ailesinin yardımı ile en sevdiği işin sahibi oldu. ABD’de oldukça benimsendi ve Obama dahil ünlü insanların uğrak yeri oldu.

6- Pablo Pineda (Aktör)

6- Pablo Pineda (Aktör)
Pablo Pineda ”Yo Tambien” filminde ki performansıyla 2009 San Sebastián Uluslararası Film Festivali’nde Gümüş İstiridye ödülünü aldı. Film’de gerçek hayatta ki gibi down sendrumlu birini oynuyor.

7- Angela Bachiller (Encümen)

7- Angela Bachiller (Encümen)
Otuz yaşındaki Bachiller, 2013 yılında Valladolid kent konseyi tarafından koltuğa alındı.Böylelikle birçok zihinsel engeli olan insan için son birkaç yıl içinde yapılmış, ileriye dönük olumlu bir adım atılmış oldu.

8- Madeline Stuart (Manken)

8- Madeline Stuart (Manken)
Onsekiz yaşındaki Madeline Stuart şüphesiz bir öncü olarak tarihe geçecektir. Bu tatlı ve enerjik genç engelin ötesine büyük bir adım attı. Ve Guatemala el yapımı bir sosyal bilinçli moda şirketinin yüzüdür.
Kaynak: http://ofpof.com/merak/down-sendromlu-olan-ilham-verici-8-guzel-insanin-basarisi