5 yaşında ki otizm hastası Iris ile sevgi dolu terapisti kedi Thula’nın etkileyici hikayesini okumaya hazır mısınız?

Iris, 5 yaşında otizm hastası küçük bir kız en yakın arkadaşı ve terapisti ise bir kedi dostumuz olan Thula. Iris ve Thula birbirlerinden hiç ayrılmıyorlar ama bu kolay olmadı.

iris1

Iris’in annesi Arabella, Iris’in tedavisine yardımcı olmak için hayvan bir dost düşünüyordu. İlk olarak atla bir terapi düşünen Arabella Iris’in bu konuda ki hevessizliğini görünce vazgeçti.

iris2

Arabella daha sonra bir terapi köpeğine yöneldi. Ancak Arabella’nın yüzü köpek dostumuz ile de gülemedi çünkü İris köpek dostumuz ile anlaşamamıştı. Köpek dostumuzun kuyruk sallaması, onu yalaması ve hiperaktif yapısı Iris’in hoşuna gitmemişti.

iris3

Arabella, kedi dostlarımızın kedilere terapi konusunda yardımcı olduğunu anlatan hikayeler okuduktan sonra kedi terapisi denemeye karar verdi ancak Iris’in kedi dostumuzla da pek ilgilendiği söylenemezdi.

iris4

Arabella’nın denemediği yol kalmamıştı ve artık yeni bir fikri yoktu. Daha fazla hayvan deneyemezdi çünkü Iris ona hiç yardımcı olmuyordu.

iris5

Ama Iris’in hayatı eve gelen küçük bir misafir ile değişecekti.

iris6

Arabella’nın kardeşinin sevgilisinin Noel tatili için kedi dostunu bir yere bırakmaya ihityacı vardı. Yurtdışındayken kedi dostuna bakıp bakamayacağını sordu Arabella’ya.  Ve kedi dostumuza bakmayı kabul ettiler.

iris-o-c

Kedi dostumuz çok güzel bir Sibirya kedisiydi ve Iris onunla hemen bir bağ kurdu. Thula bir terapi kedisi değildi ancak çok akıllı bir kediydi.

Iris’in hayatını değiştiren Thula Iris’in yaptığı herşeyi yapmak istiyor ve onu teşvik ediyordu. Beraber resim yapıyorlar, bisiklete biniyorlar ve birçok şeyi yapıyorlardı. Iris,Thula’dan sonra çok farklı bir kız olmuştu. Kedi dostumuza komutlar vererek konuşmasını geliştiren Iris, artık nefret ettiği banyo yapmayı bile çok seviyordu. Çünkü Thula banyoda bile onunla beraberdi.

Bu zamana kadar doğru hayvanı bulamadıklarını ifade eden Arabella, farklı seçenekleri denemenin zaman kaybettirdiğini ama sonunda bulduklarını söyledi.

Kaynak: http://www.ajanimo.com/otizm-hastasi-iris-ve-sevgi-dolu-terapisti-kedi-thula/